کاهش وزن با بلوبری: آیا بلوبری باعث لاغری میشود؟


کاهش وزن با بلوبری:

آیا مصرف بلوبری باعث کاهش وزن شما می شود؟

به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، بلوبری و میوه های مشابه آن مانند توت فرنگی و تمشک میوه هایی هستند که منشاء آنها به رژیم های بومی آمریکا برمی گردد. شاید خوردن بلوبری به خودی خود باعث کاهش وزن شما نشود؛ هنگامی که غذاهای حاوی بلوبری را می خورید، به کالری های بدن اجازه استفاده از ارزش غذایی بلوبری را می دهید. بلوبری یک میوه کم کالری است که باعث افزایش ارزش غذایی مصرف شده می شود. خوردن بلوبری به جای تنقلاتی که چربی بیشتری دارند، باعث کاهش کالری های دریافت شده از رژیم غذاییتان می شود.

کاهش وزن

ارزش بلوبری

بلوبری وهمچنین انواع توت ها منبع بسیارغنی از فیبرهای غذایی، ویتامین C و پتاسیم هستند. بیشتر انواع توت ها از جمله بلوبری به طور میانگین بین ۵۰ تا ۱۰۰ کالری درهر وعده غذایی ارزش دارند. به گفته انجمن تولید کنندگان بلوبری در فلوریدای آمریکا، بلوبری می تواند سلامت بدن را نیز افزایش دهد. بلوبری منبع غنی از آنتی اکسیدان ها است که با رادیکال های آزاد مبارزه می کند؛ و از این طریق می تواند احتمال ابتلا به سرطان و سایر بیماری ها را کاهش دهد. علاوه بر این بلوبری حاوی ترکیباتی است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته را نیز کاهش می دهد، به بدن شما کمک می کند تا از عفونت ها جلوگیری کند وعملکرد بینایی و حافظه را نیز ارتقاء می دهد.

کالری و مواد معدنی بلوبری

یک عدد بلوبری معادل با ۱/۲ فنجان کالری و ارزش غذایی دارد. بلوبری میوه ای با کالری کم است، وحتی افزایش مقدار بلوبری استفاده شده، رژیم غذایی شما را از بین نخواهد برد. یک فنجان بلوبری تنها  ۸۰ کالری دارد و در مقایسه با یک رژیم غذایی که ۲۰۰۰ کالری دارد، شما ۱۵ درصد از ارزش غذایی غذا و مقداری از فیبر رژیمی وهمچنین ۳۰ درصد از ویتامین  Cغذا را دریافت می کنید. انواع توت ها نیز کالری کمی دارند؛ به طوری که یک فنجان توت فرنگی خرد شده به شما ۵۰ کالری می دهد و بخشی از توت سیاه و تمشک تنها حاوی ۶۰ کالری است.

کاهش وزن

خوراکی مفید

بلوبری و انواع دیگر میوه ها زمانی انتخاب می شوند که انرژی بدن شما رو به کاهش باشد. اگر می خواهید کاهش وزن خود را حفظ کنید و آن را از دست ندهید، مانند بلوبری میان وعده هایی را انتخاب کنید که حاوی بیش از ۱۰۰ کالری نباشند. سبزیجات خام، پاپ کورن، تنقلات و دانه ها و لبنیات کم چرب مانند ماست و پنیر، می توانند از میان وعده های خوب محسوب شوند. بطور مثال۴ اونس ماست ساده و بدون چربی حاوی ۱/۴ فنجان بلوبری وزن دارد و شامل ۹۰ کالری می شود.

کاهش وزن

چگونه وزن کاهش می یابد؟

هیچ میوه، سبزی و یا ماده غذایی دیگری، شاید به تنهایی قادر به افزایش متابولیسم بدن نباشد. روندکاهش وزن هنگامی که کالری بیشتری مصرف می کنید، سریع ترمی شود. با استفاده از یک ماشین حساب می توانید بطور تقریبی میزان مصرف کالری هر روز خود را بدست آورید. به عنوان مثال، یک زن ۳۵ ساله، ۵ پا، ۶ اینچ که ۱۶۰کیلو وزن دارد، با ورزش کردن و یا بدون ورزش احتمالا در حدود ۱۷۷۲ کالری در روز مصرف می کند. این نشان می دهد که شاخص توده بدن خود را که در میانگین ۲۵٫۸ قرار دارد دچار افزایش وزن کرده است. استفاده از کالری در غذاها، با جایگزینی غذاهای سالم، کم کالری و کم چرب به جای میان وعده های فرآوری شده مانند شیرینی ها و غذاهای چرب می تواند باعث کاهش وزن (از دست دادن وزن اضافی) بدن شود.

کاهش وزن

معجون بلوبری و کرن بری برای کسانیکه همیشه هوس شیرینی میکنن یا کسانیکه با رژیم افت فشار خون میگیرن معرکه است. این محصول اصلا قند یا شکری ندارد و ۱۰۰ درصد طبیعی است .

 

کاهش وزن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *